Dostosowanie zdjęcia do wymagań systemu rekrutacji

Poniżej przedstawiamy opis jak dostosować zdjęcie do wymagań systemu rekrutacji.

1. Aby zdjęcie było w prawidłowych proporcjach, należy je dostosować poprzez kadrowanie do formatu 500px x 625px lub jego wielokrotność.

Aby tego dokanać należy pobrać darmowy edytor zdjęć ze strony http://www.photoscape.org/ps/main/download.php , gdzie można znaleźć instalację zarówno dla systemu Windows jak i MAC OS.

Strona PhotoScape

Program należy pobrać ze strony, zapisać w dowolnym miejscu na komputerze, a następnie uruchomić instalatora.

Instalacja PhotoScape

Instalacja PhotoScape

 Instalator spyta nas czy instalować "Google Drive". Należy odznaczyć aby nie instalować dodatkowego oprogramowania.

Instalacja PhotoScape

 

2. Po instalacji PhotoScape należy program uruchomić a następnie wybrać zakładkę "Edytor"

Użycie PhotoScape

 

3. W nowo otwartej zakładce po lewej stronie z exploatora plików należy wybrać swoje zdjęcie, które powinno zostać wykadrowane, a następnie wybrać zakładkę pod załadowanym zdjęciem o nazwie "Kadrowanie"

Użycie PhotoScape

Użycie PhotoScape

 

4. Kolejnym krokiem jest operacja kadrowania. W tym celu z zakładki "Kadrowanie" pod podglądem zdjęcia należy z rozwijanej listy wybrać "Ustal stosunek/rozmiar", a następnie wpisać żądane przez system rekrutacji wartości szerokości i wysokości (500px x 625px), zatwierdzając przyciskiem "OK".

 Użycie PhotoScape

 

5. Na podglądzie zdjęcia pokaże się obszar kadrowania, który należy w narożniku rozszerzyć aby objął zalecany przez system rekrutacji obszar oraz jeśli jest taka potrzeba przeciągnąć myszką w odpowiednie miejsca na zdjęciu.

 Użycie PhotoScape

6. Jednym z ostatnich kroków jest zapisanie wykadrowanego zdjęcia, wciskając "Zapisz kadrowany obraz", a następnie wybrać miejsce zapisu kopii wykadrowanego zdjęcia na komputerze. W ostatnim oknie dialogowym należy ustawić jakość zdjęcia na maksymalną wartość. Należy przy tym pamiętać aby rozmiar pliku wykadrowanego zdjęcia nie przekroczył dopuszczalnego maksymalnego rozmiaru wymaganego przez system rekrutacji. 

Użycie PhotoScape

Użycie PhotoScape

7. Tak przygotowane zdjęcie należy już tylko wgrać do systemu rekrutacji.