Unia Europejska

Dane prezentowane na tej stronie mają charakter ogólny. Wybierz rekrutację, aby zobaczyć informacje z nią związane.

wybierz rekrutację

Dlaczego my?

| Jarosław Kata

Uniwersytet Opolski

Powstał w 1994 r. z połączenia jednej z najlepszych w kraju Wyższej Szkoły Pedagogicznej i opolskiej filii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dynamicznie rozwijająca się uczelnia, doskonała, międzynarodowa kadra ponad siedmiuset naukowców, nowoczesne zaplecze naukowo-badawcze i biblioteczne, zagraniczne staże, szeroka pomoc materialna, promocja na rynku pracy – wszystko po to, żeby doskonale przygotować Cię do zawodowego życia. I atmosfera, której po prostu trzeba doświadczyć. Kameralny klimat i serdeczne relacje na każdym z ośmiu wydziałów i ponad trzydziestu kierunkach.

Sprawdź
katalog studiów.

 

Stypendia

Studia na UO to krok do dobrej pozycji społecznej i zawodowej. Zanim jednak zaczniesz zarabiać – my pomożemy Tobie. Zapoznaj się z szerokimi możliwościami uzyskania pomocy materialnej czyli stypendiów: socjalnego, na wyżywienie, mieszkaniowego, sportowego i specjalnego dla osób niepełnosprawnych. Dział Spraw Studenta pomoże Ci w kwestiach formalnych. Wystarczy zapytać.

Więcej:
www.studenci.uni.opole.pl

 

Akademiki

Miasteczko Akademickie Uniwersytetu Opolskiego położone jest blisko centrum miasta. Na terenie campusu znajdują się 4 domy studenckie: Mrowisko, Spójnik, Kmicic i Niechcic. Do dyspozycji żaków jest m.in. boisko sportowe, siłownia, a w pobliżu teatry, galeria sztuki, kino.

Więcej:
www.kampus.uni.opole.pl

 

Samorząd Studencki

Student na UO nie jest tylko numerem indeksu. Samorząd Studencki to Twoja reprezentacja, Twój głos, dla nas bardzo ważny. Masz prawo do wyrażania swoich opinii, korzystania z pomocy w sprawach kształcenia, socjalno-bytowych. Masz prawo do dobrej studenckiej zabawy! SS UO gwarantuje, że nie ominie Cię żadna atrakcja bycia żakiem UO. Przekonaj się sam!

Więcej: www.samorzad.uni.opole.pl

 

Akademickie Centrum Karier

To Twoja niezawodna pomoc w znalezieniu praktyk, staży, a nawet pracy! Możesz liczyć na bezpłatne szkolenia i warsztaty o profesjonalnych, skutecznych metodach autoprezentacji i aplikacji o pracę. Dowiesz się, gdzie i jakich absolwentów szukają opolscy pracodawcy, a ACK zrobi wszystko, by Twoją osobę dobrze wypromować. Czas na studia i czas na karierę!

Więcej: www.kariera.uni.opole.pl

 

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Podejmij studia i... biznesowe wyzwanie! AIP pomoże Ci wyzwolić ducha przedsiębiorczości, a nawet stać się własnym pracodawcą! Jak uruchomić własną firmę w czasie nauki lub po studiach? Jak wykorzystać możliwości unijnych dotacji? AIP poprowadzi Cię krok po kroku – od promocji pomysłu, przez dostęp do urządzeń biurowych, aż po pełne doradztwo finansowe, prawne i ekonomiczne. Zostań naszym studentem i … rekinem biznesu!

Więcej: www.inkubator.uni.opole.pl

 

Koła naukowe UO

Pociąga Cię praca naukowa? A może poszukujesz pasjonatów takich jak Ty? Znajdziesz ich w 44 studenckich Kołach Naukowych, które działają na naszej uczelni. Badania, projekty naukowe, konferencje, sympozja, szkolenia – wszystko po to, żebyś mógł rozwinąć skrzydła. Imponujący zakres dziedzin – od tańca, filmu radia po kryminologów, paleobiologów, orientalistów i żeglarzy. Od A do Z. Brakuje tylko Ciebie!  

Więcej:
www.kn.uni.opole.pl

 

Studiuj w Opolu

małym mieście wielkich możliwości. Szybko docenisz jego uroki i wygodę, gdzie przemieszczanie się jest błyskawiczne, kina, kluby i puby ze specjalnymi honorami (i ulgami!) traktują studentów, a o urodzie dziewczyn układa się piosenki. Tu chce się być, studiować, wracać.

Więcej:
www.opole.pl

 

Bezprzewodowy dostęp do internetu - sieć eduroam

Uniwersytet Opolski uczestniczy w projekcie eduroam. Jest to projekt mający na celu udostępnienie bezpiecznej sieci bezprzewodowej w ramach środowiska naukowego. Każdy pracownik lub student zarejestrowany w swojej macierzystej instytucji naukowej, partycypującej w projekcie eduroam może uzyskać dostęp do sieci Internet w dowolnej innej instytucji uczestniczącej w projekcie na terenie Europy. Korzysta przy tym z tych samych danych uwierzytelniających i tej samej metody dostępu co w swojej macierzystej instytucji.

Więcej:
www.eduroam.uni.opole.pl