Recruitment for first-cycle, second-cycle and master's degree studies

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

Zarządzanie - profil praktyczny, II stopień, 2-letnie, stacjonarne

Details
Code 4-PRK-Z-S.M.2.PP
Organizational unit Faculty of Economics
Field of studies Management
Form of studies full-time
Level of education master's degree studies
Educational profile practical
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 15
Recruitment committee address Wydział Ekonomiczny, ul. Ozimska 46 a, 45-058 Opole, pok.2.
Office opening hours Od 19 lipca do 30 lipca od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do 15.00, w soboty od godz.08.00 do 12.00.
Required document
  • university diploma or its equivalent
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (19.04.2024 08:00 – 22.07.2024 23:59)

ZARZĄDZANIE

Opis kierunku

Zarządzanie to jeden z najbardziej otwartych, interdyscyplinarnych kierunków studiów o bardzo szerokim spektrum tematycznym. To wyjątkowy kierunek dający możliwość naturalnej identyfikacji własnych zainteresowań i wykorzystania indywidualnej kreatywności.

Z punktu widzenia zwiększania szans na rynku pracy Zarządzanie na WE UO to najlepsze towarzystwo ludzi aktywnych, odpowiedzialnych i zaangażowanych w procesie wyboru ścieżki własnego rozwoju zawodowego. Kluczową rolę przypisuje się w nim umiejętnościom pracy zespołowej, komunikowania się, gospodarowania kapitałem społecznym i własnym czasem, wymaganym w każdej organizacji i na każdym stanowisku. Wysoki poziom kompetencji nabytych i doskonalonych na kierunku Zarządzanie pozwoli na sprawne zarządzanie w przedsiębiorstwach wytwórczych i usługowych, w jednostkach sektora publicznego oraz organizacjach społecznych.

 

Czego uczy się na zarządzaniu?

W trakcie studiów student zapoznaje się z dziedziną nauk o zarządzaniu ze szczególnym uwzględnieniem teorii organizacji i zarządzania, w tym zarządzania jakością, zasobami ludzkimi. Jednocześnie uzyskuje podstawową wiedzę z zakresu  ekonomii, finansów i rachunkowości czy prawa Jako przygotowanie do podejmowania decyzji student zdobywa umiejętności z zakresu metod i technik analizy sytuacji przedsiębiorstwa (statystyka, ekonometria  i matematyka, technologia informacyjna).

Studenci mają możliwość pozyskiwania i rozwijania wiedzy ekonomicznej oraz uzyskania certyfikatu EBC*L w Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym istniejącym na naszym Wydziale. Międzynarodowy certyfikat umiejętności gospodarczych, czyli Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych stanowi świadectwo praktycznej wiedzy ekonomicznej i jest uznawany w większości krajów europejskich. Ponadto studenci mogą korzystać z szerokiej oferty w ramach międzynarodowej współpracy Wydziału Ekonomicznego (Program Erasmus+, BIP czy szkoły letniej w Kosowie). Dzięki temu poza możliwością doskonalenia języka obcego mogą oni poszerzać swoje kompetencje nie tylko w międzynarodowym środowisku, ale również w bardziej angażujący sposób.

Proces kształcenia na kierunku Zarządzanie pierwszego stopnia o profilu praktycznym zapewni studentom wysokie kompetencje, pożądane na rynku pracy. Szerokie zastosowanie innowacyjnych metod kształcenia (case study, projekty, grywalizacja, symulacje, zajęcia w terenie, certyfikacje) oraz aktywizacja studentów czyni proces kształcenia bardziej atrakcyjnym, a jednocześnie pozwala na zdobycie przez nich kwalifikacji praktycznych, tak istotnych z punktu widzenia pracodawców. Program studiów zapewni studentom warunki do rozwoju kompetencji i kreatywności. Stosowanie nowoczesnych metod kształcenia pozytywnie wpływa także na podnoszenie kwalifikacji pracowników, stymulując ich do kreowania postaw innowacyjnych. Zajęcia będą wzbogacane poprzez wizyty studyjne i bezpośredni kontakt z praktyką gospodarczą.

 

Co można robić po tych studiach?

Absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku Zarządzanie o profilu praktycznym nabędzie zaawansowaną wiedzę z zakresu zarządzania, pozna podstawowe zasady tworzenia i rozwoju różnych form przedsiębiorczości, będzie przygotowany do zachowań przedsiębiorczych. Posiądzie umiejętności i kompetencje do rozpoznawania, diagnozowania, oceny i rozwiązywania problemów wynikających z funkcjonowania i rozwoju organizacji w zmiennym otoczeniu, do określenia jego wpływu na dalszy rozwój. Absolwent nabędzie umiejętności samodzielnej i grupowej analizy i oceny organizacji, grup strategicznych, sektora i gospodarki oraz komunikatywnego ich prezentowania w języku polskim i obcym. Będzie też przygotowany do samodzielnego uczenia się, poszerzania i aktualizowania wiedzy oraz do przestrzegania zawodowych standardów etycznych oraz podejmowania pracy we wszystkich instytucjach i organizacjach gospodarczych - w różnych typach przedsiębiorstw w dowolnym sektorze i branży, w jednostkach samorządu terytorialnego, organizacjach publicznych, instytucjach finansowych, bankach; może też prowadzić własną działalność gospodarczą. Ponadto będzie gotowy na zmianę zawodu i stanowiska pracy, do kształcenia ustawicznego, podnoszenia i poszerzania kwalifikacji. Absolwent będzie postrzegany jako wiarygodny, kompetentny pracownik, skutecznie i w sposób społecznie odpowiedzialny angażujący się w rozwiązywanie problemów środowiska zawodowego.

Absolwenci kierunku Zarządzanie mogą zostać:

o   pracownikami wielu różnych przedsiębiorstw i instytucji,

o   dyrektorami instytucji finansowych i ubezpieczeniowych,

o   właścicielami małych i średnich przedsiębiorstw,

o   kierownikami wyższych i średnich szczebli w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych,

o   pracownikami instytucji naukowo-badawczych,

o   politykami i pracownikami administracji szczebla samorządowego.

Działalność studencka

Nasi studenci działają w kołach naukowych: Kole Naukowym Ekonomistów, Kole Naukowym Logistyki "LogPoint", dzięki czemu rozwijają swoje talenty i pasje badawcze. Od lat aktywnie uczestniczą w wielu konferencjach naukowych, przygotowują publikacje pod okiem opiekunów kół. Organizują spotkania i konferencje na Wydziale, warsztaty dla studentów z udziałem renomowanych firm konsultingowych.

 

Współpraca międzynarodowa

Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego w ramach międzynarodowych umów prowadzi współpracę i wymianę studentów z następującymi uczelniami zagranicznymi:

  • Uniwersytet Sapienza w Rzymie Włochy
  • Uniwersytet of Malta
  • Uniwersytet la Coruna Hiszpania
  • Uniwersytet w Wilnie Litwa
  • Uniwersytet w Dijon Francja
  • Uniwersytet w Trier Niemcy
  • Uniwersytet w Poczdamie Niemcy
  • Wyższa Szkoła Nauk Stosowanych Zittau/Goerlitz Niemcy
  • Wyższa Szkoła Zachodniej Saksonii w Zwickau Niemcy
  • Uniwersytet Selcuk Turcja,
  • Narodowy Uniwersytet Służb Podatkowych Ukrainy
  • Uniwersytet Kremenchuk Ukraina.

 

Dostępność

Kierunek dostępny dla osób z niepełnosprawnością, jednak dostępność infrastruktury i zajęć podczas realizacji wymagnych praktyk zależna jest od przedsiębiorstwa.

Dostępność infrastruktury: Budynek przystosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami. Poruszanie się po budynku wiąże się z pokonywaniem schodów i półpięter. Budynek jest wyposażony w windę. W bibliotece znajduje się stanowisko dla osób niedowidzących.

Dostępność zajęć: Zajęcia odbywają się w salach wykładowych. Realizacja zajęć w formie praktyk oraz związane z nią utrudnienia związane są z konkretnym przedsiębiorstwem, w którym relizowane są praktyki.

Komisja rekrutacyjna

Od 19 lipca do 30 lipca od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do 15.00, w soboty od godz.08.00 do 12.00.
Wydział Ekonomiczny, ul. Ozimska 46 a, 45-058 Opole, pok.2.
tel. (77) 401 69 19 (kontakt telefoniczny wyłącznie w trakcie prac komisji (lipiec, wrzesień).  W pozostałych terminach zapytania proszę składać poprzez formularz IRK  wybierając opcję "Zadaj pytanie".

W sierpniu w godz. 9:00-14:00 dyżur pełni Biuro Dydaktyki i Spraw Studenckich (ul. Katowicka 68, p.106)

Kandydaci, którzy złożą dokumenty w Biurze Dydaktyki i Spraw Studenckich (ul. Katowicka 68, p.106), otrzymają potwierdzenie zakwalifikowania na studia, a formalnego wpisu na listę studentów dokona komisja rekrutacyjna po 1 września.

Cudzoziemcy

Więcej informacji dla kandydatów zagranicznych i osób posiadających zagraniczne dokumenty na stronie hello.uni.opole.pl

Pytania odnośnie rekrutacji cudzoziemców: hello@uni.opole.pl  tel. +48 77 452 7496, +48 77 452 7292

Kandydaci zagraniczni dokumenty składają w International Students Office (również przesłanych pocztą) adres: ul. Grunwaldzka 31, pok. 1, 8,9  45-054 m. Opole


Zasady kwalifikacji

Wymagania rekrutacyjne: konkurs dyplomów

Jednostka kwalifikacyjna Waga
Ocena z dyplomu studiów pierwszego stopnia 1

O przyjęcia na te studia mogą ubiegać się absolwenci studiów conajmniej pierwszego stopnia kierunków, dla których dyscypliną wiodącą jest:

  • ekonomia i finanse,
  • nauki o zarządzaniu i jakości,
  • geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna