Recruitment for first-cycle, second-cycle and master's degree studies

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

Informatyka, II stopień, 1,5-letnie, niestacjonarne

Details
Code 3-KRK-IN-ZM1
Organizational unit Faculty of Mathematics, Physics and Computer Science
Field of studies Computer Science
Form of studies part-time
Level of education master's degree studies
Educational profile academic
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 15
Duration 1.5 roku
Recruitment committee address ul. Oleska 48
45-052 Opole
pokój 226
tel. 77 452 72 26, 77 452 72 05, 77 452 72 00
rekrutacja.informatyka@uni.opole.pl
Cudzoziemcy:
45-052 Opole, ul. Oleska 48, pok. 310
tel. 77 452 74 32
WWW address http://wmfi.uni.opole.pl
Required document
  • Wyższe inżynierskie
  Ask a question
There is currently no active phase.

Upcoming phases in this registration:
  • Phase 1 (22.12.2025 08:00 – 22.12.2025 08:01)

Rekrutacja na studia II stopnia rozpocznie się w grudniu 2025 r.

Informatyka na UO

Podstawą nauczania Informatyki na Uniwersytecie Opolskim jest przyjazna i kameralna atmosfera, która wpływa na zacieśnianie stosunków z młodą, ale jednocześnie doświadczoną kadrą. Studenci mają możliwość poszerzania swojej wiedzy na zajęciach, jak i podczas konsultacji, a w przypadku zaistnienia takiej potrzeby, pomoc mogą uzyskać również drogą elektroniczną.

W trakcie zajęć główny nacisk położony jest na zrozumienie oraz praktyczne zastosowanie omawianych zagadnień. Zawartość pakietu oferowanych przedmiotów kierunkowych do wyboru i ich treści dopasowywane są na bieżąco do aktualnych i prognozowanych potrzeb rynku dzięki stałej współpracy i wymianie doświadczeń z wiodącymi firmami makroregionu. W szczególności zajęcia mogą być prowadzone przez fachowców i ekspertów z poszczególnych branż rynkowych, wykorzystujących metody informatyczne i matematyczne.

Instytut Informatyki jest partnerem programów Microsoft Azure Dev Tools for Teaching, CISCO® Networking Academy oraz Oracle Academy.

Kierunek dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Czego się uczy na informatyce?

Są to specjalistyczne studia informatyczne koncentrujące się na zagadnieniach, z jakimi informatyk spotka się w przyszłej pracy zawodowej. Dzięki temu student optymalnie wykorzystuje okres studiów nabywając rzetelną wiedzę i umiejętności praktyczne zapewniające mu pewny start w życiu zawodowym. Maksymalnie wykorzystujemy nasze nowoczesne laboratoria – mniej niż połowa zajęć kierunkowych (wykłady i ćwiczenia) odbywa się poza nimi. Na studiach niestacjonarnych część wykładów odbywa się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Co można robić po tych studiach?

Absolwent studiów drugiego stopnia wykazuje biegłość w szerokim zakresie zagadnień informatycznych. Posiada wiedzę i umiejętności pozwalające na rozwiązywanie problemów informatycznych, a także umie wydawać opinie na podstawie niekompletnych lub ograniczonych informacji z zachowaniem zasad prawnych i etycznych. Absolwent umie dyskutować na tematy informatyczne zarówno ze specjalistami jak i niespecjalistami, a także kierować pracą zespołów.

 Absolwent posiada umiejętności umożliwiające podjęcie pracy w firmach informatycznych, w administracji państwowej i samorządowej. Absolwent ma wpojone nawyki ustawicznego kształcenia i rozwoju zawodowego oraz jest przygotowany do podejmowania wyzwań badawczych i podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich).

Co wyróżnia informatykę na UO?

Nasze atuty to:

  • nowe atrakcyjne przedmioty odpowiadające potrzebom rynku pracy,
  • dobra infrastruktura (przestronne sale konwersatoryjne, dostępne dla studentów pracownie komputerowe, multimedialne sale wykładowe, superszybkie łącze internetowe),
  • możliwość korzystania w trakcie studiów z licencjonowanego oprogramowania renomowanych firm, także na prywatnym sprzęcie komputerowym,
  • przemyślane dopełnianie studiów poprzez seminaria, szkolenia, odczyty, spotkania z pracodawcami, praktyki zawodowe, obozy naukowe i rekreacyjne oraz wymiany studentów.

Cudzoziemcy

Zapoznaj się z dodatkowymi kryteriami rekrutacji dla kandydatów zagranicznych na stronie:
https://bdijk.uni.opole.pl/rekrutacja-dla-cudzoziemcow/

Kontakt do obszaru rekrutacji kandydatów zagranicznych:
study@uni.opole.pl
+48 77 452 74 32 (PL, UA, RU, EN)
ul. Oleska 48, pok. 310, 45-052 Opole – wejście od strony kampusu lub ulicy Oleskiej.

 


Zasady kwalifikacji

Podstawą kwalifikacji jest liczba punktów LP zależna od oceny na dyplomie oraz dyscypliny wiodącej.

Liczba punktów  obliczana jest wg wzoru

LP = 100*log100(waga*ocena) 

 

Dyscyplina wiodąca na ukończonym kierunku  waga
Informatyka 20
Informatyka techniczna i telekomunikacja 10
Inna dyscyplina należąca do dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych lub do dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych 5
Dyscyplina należąca do pozostałych dziedzin 2

 

 

W każdej otwartej turze rekrutacji lista kandydatów uporządkowana jest wg otrzymanej liczby punktów w kolejności malejącej. W przypadku równej liczby punktów o kolejności decyduje średnia ocen ze studiów.

Maksymalna liczba punktów wynosi 100. Warunkiem kwalifikacji na studia jest uzyskanie co najmniej 50% maksymalnej liczby punktów i zajęcie na liście rankingowej kandydatów pozycji mieszczącej się w ramach obowiązującego limitu miejsc.