• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia podyplomowe w roku akademickim 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Pedagog specjalny w edukacji włączającej

Szczegóły
Kod 2-SP-PESEW-3
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Społecznych
Forma studiów niestacjonarne
Poziom kształcenia podyplomowe
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 30
Czas trwania 3 semestry
Wymagany dokument
  • dyplom ukończenia studiów magisterskich
  • dyplom ukończenia studiów wyższych lub równoważny
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (24.09.2024 08:00 – 03.10.2024 08:00)

Studia podyplomowe kwalifikacyjne

Kierunek: Pedagog specjalny w edukacji włączającej

 

Wymagania stawiane kandydatom na studia:

  • ukończone studia I, II stopnia lub jednolite studia magisterskie,
  • posiadanie przygotowania pedagogicznego uprawniającego do zajmowania stanowiska nauczyciela.

 

Wymagane dokumenty:

  • Podpisany przez kandydata formularz zgłoszenia na studia podyplomowe oraz zgoda na wykorzystanie środków komunikacji elektronicznej,
  • Kserokopia dokumentu potwierdzającego wykształcenie uprawniające do podjęcia studiów (dyplom ukończenia studiów wyższych lub kserokopia dyplomu poświadczona przez pracownika jednostki przyjmującej dokument).
  • Dokument stwierdzający posiadanie uprawnień do wykonywania zawodu nauczyciela (np. suplement dyplomu).

 

Nauczyciel kończąc studia kwalifikacyjne uzyskuje nowe kwalifikacje w zakresie edukacji włączającej oraz nauczyciela pedagoga specjalnego. Zyskuje wiedzę i umiejętności w zakresie pracy z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi w grupach i klasach w przedszkolach, szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych. Absolwent uzyskuje kwalifikacje nauczyciela pedagoga specjalnego i nauczyciela edukacji włączającej.

 

Studia trwają 3 semestry. W programie przewidziana jest realizacja 375 godz. wykładów i ćwiczeń w bezpośrednim kontakcie z prowadzącym zajęcia oraz 120 godz. praktyk.

 

Program studiów podyplomowych spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowujących do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2 sierpnia 2019 r., poz. 1450) dotyczące studiów podyplomowych w zakresie edukacji włączającej.

 

Niniejszy program studiów jest częścią projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej, Departamentu Edukacji Włączającej, który jest realizowany na terenie całej Polski, będącego odpowiedzią na wprowadzone uregulowania prawne, na podstawie których we wszystkich szkołach powinien być zatrudniony pedagog specjalny w celu realizacji zasad edukacji włączającej. W związku z powyższym Ministerstwo Edukacji Narodowej pokrywa całość kosztów i dla słuchaczy studia te są bezpłatne.