• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia I stopnia, II stopnia i jednolite magisterskie

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Język niemiecki w biznesie i komunikacji publicznej - profil praktyczny, I stopień, 3-letnie, stacjonarne

Szczegóły
Kod 1-PRK-JNB-S.L.3.PP
Jednostka organizacyjna Wydział Filologiczny
Kierunek studiów Język niemiecki w biznesie i komunikacji publicznej
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia licencjackie
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 25
Czas trwania 3 lata
Adres komisji rekrutacyjnej Pl. Kopernika 11, pok. 201, 203; 2.piętro 45-040 Opole, tel. 77 54 16 005, 77 54 16 003 Cudzoziemcy: 45-054 Opole, ul. Grunwaldzka 31, pok. 1, 8, 9
Godziny otwarcia sekretariatu 08:00 - 15:00
Wymagany dokument
  • świadectwo maturalne lub równoważne
  Zadaj pytanie
Tura 1 (19.04.2024 08:00 – 12.07.2024 23:59)

 Co będę mógł robić po tych studiach?

Studia I stopnia na kierunku Język niemiecki w biznesie i komunikacji publicznej wychodzą naprzeciw potrzebom rynku w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw oraz wszędzie tam, gdzie istotną rolę odgrywa komunikacja publiczna. Wybierając ten kierunek studiów nauczysz się profesjonalnie posługiwać się wybranymi odmianami niemieckiego języka specjalistycznego ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki dwujęzycznego środowiska pracy. Jako nasz absolwent zostaniesz przygotowany do pracy w dynamicznie rozwijających się w regionie firmach BPO, ITO i SSC, a także w ukierunkowanych na współpracę międzynarodową firmach usługowych (np. logistycznych, turystycznych, consultingowych, budowlanych), produkcyjnych (np. w zakładach produkujących wyroby na rynek niemieckojęzyczny) i handlowych (polskich, niemieckich i międzynarodowych), jednostkach administracji publicznej, instytucjach i organizacjach kulturalnych, środkach masowego przekazu. Absolwenci kierunku mogą także podjąć studia II stopnia.   

Jestem zainteresowany, ale czy mój niemiecki jest wystarczająco dobry? 

 

Aby zostać naszym studentem na kierunku Język niemiecki w biznesie i komunikacji publicznej wystarczy znać język niemiecki na poziomie A2. Co warte zaznaczenia, potwierdzeniem znajomości języka na wskazanym poziomie może być ocena końcoworoczna lub posiadany certyfikat. Nie musisz więc martwić się, jeśli nie zdawałeś języka niemieckiego na maturze.  

 

Czego będę się uczył?

 

Język niemiecki w biznesie i komunikacji publicznej to kształcenie w ramach profilu praktycznego. W programie studiów znajdziesz przede wszystkim przedmioty skupione na praktycznej nauce języka niemieckiego oraz takie, które przez dobór treści nauczania pozwolą Ci na sprawne funkcjonowanie w otoczeniu biznesowym oraz sferze usług publicznych. Podczas zajęć zapoznamy Cię m.in. ze słownictwem specjalistycznym, komunikacją medialną, sztuką prezentacji publicznej, a także z narzędziami wspierającymi komunikację biznesową, w tym także z tymi wykorzystującymi sztuczną inteligencję. Niewątpliwy atut profilu praktycznego stanowi rozszerzona praktyka zawodowa, którą będziesz mógł zrealizować w jednej z firm partnerskich. Już podczas studiów możesz zatem poznać swojego przyszłego pracodawcę!  

Dlaczego niemiecki w Opolu?

W Opolu ma swoją siedzibę wiele firm i instytucji świadczących nowoczesne usługi przede wszystkim na rynku Niemiec, Szwajcarii oraz Austrii oraz niemieckojęzyczne media i instytucje kulturalne. Istnieje zatem niesłabnące zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę, swobodnie komunikującą się w języku niemieckim, wyposażoną w kompetencje medialne i okołobiznesowe. 

Atutem kierunków germanistycznych na Uniwersytecie Opolskim są kameralne grupy, które zapewnią Ci szansę na indywidualny kontakt z wykładowcami – możesz zaangażować się ponadto w projekty naukowe i kulturalne. Współpracujemy z wiodącymi firmami, szkołami i instytucjami kultury w regionie. Masz zatem liczne okazje, by uczestniczyć w szkoleniach organizowanych przez naszych partnerów, brać udział w niemieckojęzycznych wydarzeniach naukowych i edukacyjnych, dzięki którym będziesz rozwijać swoje zainteresowania oraz zdobywać niezbędne umiejętności i kompetencje.

 


Zasady kwalifikacji

 

Wymagania kwalifikacyjne: konkurs świadectw

 LP. PRZEDMIOT Waga Minimalna liczba punktów
1 język polski

część pisemna nowej matury,
poziom podstawowy
0,45 30

część pisemna nowej matury - poziom rozszerzony

lub

"stara matura"

0,7
2 przedmiot do wyboru:
dowolny przedmiot za
wyjątkiem j. polskiego lub języka ojczystego
część pisemna nowej matury,
poziom podstawowy
0,2

część pisemna nowej matury - poziom rozszerzony

lub

"stara matura"

0,3

Ocena końcoworoczna
(wyłącznie w przypadku gdy kandydat nie zdawał z przedmiotu egzaminu pisemnego w ramach „starej matury” i matury zagranicznej)

0,15

Oceny w skali innej niż „100-punktowa” przeliczane będą zgodnie z tabelą umieszczoną w załączniku nr 4 do uchwały rekrutacyjnej.