Rekrutacja na studia I stopnia, II stopnia i jednolite magisterskie

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Obsługa biznesu - profil praktyczny, I stopień, 3-letnie, niestacjonarne

Szczegóły
Kod 9-PRK-OB-N.L.3.PP
Jednostka organizacyjna Wydział Prawa i Administracji
Kierunek studiów Obsługa biznesu
Forma studiów niestacjonarne
Poziom kształcenia licencjackie
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 25
Czas trwania 3 lata
Adres komisji rekrutacyjnej 45-060 Opole, ul. Katowicka 87 A, pok. 2.4 tel. 77 452 75 08
Cudzoziemcy:
45-054 Opole, ul. Grunwaldzka 31, pok. 1, 8, 9
Godziny otwarcia sekretariatu 9.00-15.00
Adres WWW http://www.uni.opole.pl/
Wymagany dokument
  • świadectwo maturalne lub równoważne
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

 

Informacje ogólne

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego należy w Polsce do najmłodszych. W sześciu katedrach i czternastu zakładach zatrudnionych jest siedemnastu profesorów, dwudziestu sześciu adiunktów i jedenastu asystentów. Pracę naukowo-dydaktyczną wspomagają: biblioteka wydziałowa, pracownia komputerowa oraz sala rozpraw, w której przeprowadzane są przez studentów pod opieką pracowników naukowych symulacje rozpraw sądowych. Celem tych symulacji jest przybliżenie studentom od strony praktycznej procedery karnej, cywilnej i sądowo-administracyjnej.

Misją Wydziału Prawa i Administracji jest kształcenie do służby publicznej w państwie prawa; pogłębianie i upowszechnianie wizji człowieka i świata w kontekście wyzwań współczesności; dbałość o wysoki poziom kształcenia akademickiego i badań naukowych, a także rozwijanie inicjatyw prowadzących do umocnienia więzi z innymi jednostkami naukowo-badawczymi.

Kadra naukowa wydziału to dynamiczny zespół, którego zadaniem jest nie tylko przekazywanie aktualnej wiedzy prawniczej, ale także zaszczepianie studentom troski o dobro wspólne.

 

Czego uczy się na Obsłudze biznesu?

Celem studiów jest wykształcenie nowego typu kadr, zapewniających wsparcie organizacyjne, administracyjne i prawne podmiotom wdrażającym rozwiązania w ramach Regionalnych Strategii Innowacji. Proponowany kierunek studiów ma wypełnić lukę w istniejącej ofercie edukacyjnej, skupiającej się na kształceniu kadr organów obsługi prawnej oraz administracji publicznej. Studia kształcą specjalistów będących w stanie efektywnie stosować prawo z uwzględnieniem specyfiki konkretnych branż i pełnić rolę łącznika między przedsiębiorcą, a wyspecjalizowanymi podmiotami obsługi prawnej i finansowej. Elastyczność programu pozwoli na kształcenie absolwentów, których umiejętności będą dostosowane do potrzeb konkretnych zakładów pracy w branżach wpisujących się w Regionałną Strategie Innowacji Województwa Opolskiego (branże technologii: chemicznych, budownictwa i drewna, przemysłu maszynowego i metalowego, rolno-spożywczego, przemysłu energetycznego), a także na dopasowywanie programu do bieżących potrzeb otoczenia gospodarczego tak Opolszczyzny, jak i sąsiednich regionów.

 

Działalność studencka

Studenci Wydziału Prawa i Administracji mają szansę rozwoju pasji i zainteresowań w ramach wielu organizacji studenckich. Są to przede wszystkim koła naukowe m.in.: Prawa Karnego „Wokanda”, Prawa Europejskiego „Eurolex”, Młodych Kryminologów i Kryminalistyków, Młodych Prawników, Prawa Administracyjnego, Koło naukowe „Interlex”. Na Wydziale Prawa i Administracji działa również Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa „ELSA”.

Studenci Wydziału Prawa i Administracji uczestniczą również w pracach: Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka Województwa Opolskiego i Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawie. Biorą także czynny udział w organizacji kolejnych edycji Opolskich Festiwali Nauki - największej popularyzatorskiej imprezy naukowej na Opolszczyźnie oraz Dni Edukacji Prawniczej, których celem jest zapoznanie zainteresowanych z tendencjami na rynku prawniczym, a także codzienną pracą prawnika. Mają także możliwość publikowania artykułów w „Studenckich Prawniczych Zeszytach Naukowych”.

 

Co można robić po tych studiach?

Absolwent studiów na kierunku Obsługa biznesu potrafi zastosować zdobytą wiedzę w praktyce, w szczególności w typowych sytuacjach zawodowych, z jakimi spotyka się pracownik odpowiedzialny za prawną obsługę procesów biznesowych w dziale compliance, kadr i płac, finansów czy biurze zarządu. W rezultacie absolwent jest cennym pracownikiem na stanowiskach wykonawczych w branżach kluczowych dla regionu, w szczególności na takich stanowiskach, jak: asystent lub kierownik biura zarządu, pracownik działu compliance, zasobów ludzkich, finansowego, tzw. contract engineer lub pracownik działu zamówień publicznych, jest też przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej i obsługi biurowej małego i średniego przedsiębiorstwa.

 

Kontynuowanie nauki na II stopniu studiów


Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów II stopnia na kierunku administracja, przedsiębiorczość, prawo w biznesie, zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne lub pokrewnym.

 

Szczegółowe informacje

Szczegółowe informacje o studiach na kierunku Obsługa biznesu można uzyskać na Wydziale Prawa i Administracji:

ul. Katowicka 87a 5, 45-060 Opole

tel. 77 452 75 03

tel. 77 452 75 34

e-mail: wpia@uni.opole.pl


Zasady kwalifikacji

 

Wymagania rekrutacyjne: konkurs świadectw

 

LP. PRZEDMIOT Waga Minimalna liczba punktów
1 język polski
lub
język ojczysty
kandydata
część pisemna nowej matury,
poziom podstawowy
0,3 30
część pisemna:
- nowej matury, poziom rozszerzony
lub
- „starej matury”
0,4
2 język obcy część pisemna nowej matury,
poziom podstawowy
0,15
część pisemna:
- nowej matury, poziom rozszerzony
lub
- „starej matury”
0,2
Ocena końcoworoczna
(wyłącznie w przypadku gdy kandydat nie zdawał egzaminu pisemnego z żadnego z wymienionych przedmiotów w ramach „starej matury” i matury zagranicznej)
0,1
3 przedmiot do wyboru:
  • historia,
  • WOS,
  • matematyka,
  • geografia,
  • chemia,
  • biologia
  • fizyka
część pisemna nowej matury,
poziom podstawowy
0,3
część pisemna:
- nowej matury, poziom rozszerzony
lub
- „starej matury”
0,4
Ocena końcoworoczna
(wyłącznie w przypadku gdy kandydat nie zdawał egzaminu pisemnego z żadnego z wymienionych przedmiotów w ramach „starej matury” i matury zagranicznej)
0,1

Oceny w skali innej niż „100-punktowa” przeliczane będą zgodnie z tabelą umieszczoną w załączniku nr 4 do uchwały rekrutacyjnej.