Rekrutacja na studia I stopnia, II stopnia i jednolite magisterskie

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Logistyka - profil praktyczny, II stopień, 2-letnie, stacjonarne

Szczegóły
Kod 4-PRK-L-S.M.2.PP
Jednostka organizacyjna Wydział Ekonomiczny
Kierunek studiów Logistyka
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia II stopnia
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Adres komisji rekrutacyjnej ul. Ozimska 46a,
45-058 Opole
pok. 2 parter
Cudzoziemcy:
ul. Oleska 48, pok. 310, 45-052 Opole tel. +48 77 452 74 32
Adres WWW http://www.we.uni.opole.pl
  Zadaj pytanie
Tura 1 (22.04.2025 08:00 – 18.07.2025 23:59)

Studia na kierunku Logistyka II stopnia mają na celu przygotowanie studentów do pełnienia kluczowych ról menedżerskich w obszarze logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. Absolwenci tego kierunku będą posiadać zaawansowaną wiedzę na temat procesów logistycznych, strategii optymalizacji oraz zarządzania transportem i dystrybucją, a także umiejętności niezbędne do skutecznego zarządzania międzynarodowymi łańcuchami dostaw i współpracy z globalnymi rynkami.

W ramach specjalności Logistyka w biznesie studenci poznają kluczowe aspekty zarządzania łańcuchem dostaw, logistyki produkcji, magazynowania, dystrybucji i transportu, a także w jaki sposób integracja logistyki z innymi funkcjami przedsiębiorstwa wpływa na jego efektywność i konkurencyjność. Studia obejmują zagadnienia związane z optymalizacją kosztów, poprawą jakości usług logistycznych oraz zastosowaniem nowoczesnych narzędzi technologicznych w logistyce.

W ramach specjalność Logistyka międzynarodowa studenci zdobywają wiedzę na temat specyfiki transportu międzynarodowego, norm i regulacji prawnych obowiązujących w różnych krajach, strategii importu i eksportu, a także zarządzania ryzykiem w transporcie międzynarodowym. Kładzie się duży nacisk na rozwój umiejętności negocjacyjnych oraz zrozumienie globalnych trendów gospodarczych, które wpływają na handel międzynarodowy.

Co można robić po tych studiach ?

Absolwent kierunku Logistyka II stopnia zdobędzie kompetencje w zakresie logistyki różnorodnych podmiotów funkcjonujących w ramach łańcucha dostaw oraz specyfiki procesów logistycznych w organizacjach (w zaopatrzeniu, wytwarzaniu, dystrybucji i sprzedaży).

Absolwent nabywa wiedzę dotyczącą funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych, a także kompetencje w zakresie zarządzania logistycznego w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych

 Dostępność

Kierunek dostępny dla osób z niepełnosprawnością, jednak dostępność infrastruktury i zajęć podczas realizacji wymagnych praktyk zależna jest od przedsiębiorstwa.

Dostępność infrastruktury: Budynek przystosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami. Poruszanie się po budynku wiąże się z pokonywaniem schodów i półpięter. Budynek jest wyposażony w windę. W bibliotece znajduje się stanowisko dla osób niedowidzących.

Dostępność zajęć: Zajęcia odbywają się w salach wykładowych. Realizacja zajęć w formie praktyk oraz związane z nią utrudneinia związane są z konkretną jednostką, w której relizowane są praktyki.

 

Komisja rekrutacyjna

Wydział Ekonomiczny, ul. Ozimska 46 a, 45-058 Opole, pok.2.  tel. (77) 401 69 19 (kontakt telefoniczny wyłącznie w trakcie prac komisji (lipiec, wrzesień).  W pozostałych terminach zapytania proszę składać poprzez formularz IRK  wybierając opcję "Zadaj pytanie".

W sierpniu w godz. 9:00-14:00 dyżur pełni Biuro Dydaktyki i Spraw Studenckich (ul. Katowicka 68, p.106). Kandydaci, którzy złożą dokumenty w Biurze Dydaktyki i Spraw Studenckich (ul. Katowicka 68, p.106), otrzymają potwierdzenie zakwalifikowania na studia, a formalnego wpisu na listę studentów dokona komisja rekrutacyjna po 1 września.

 

Cudzoziemcy

Zapoznaj się z dodatkowymi kryteriami rekrutacji dla kandydatów zagranicznych na stronie: https://bdijk.uni.opole.pl/rekrutacja-dla-cudzoziemcow/

Kontakt do obszaru rekrutacji kandydatów zagranicznych: study@uni.opole.pl   +48 77 452 74 32 (PL, UA, RU, EN)
ul. Oleska 48, pok. 310, 45-052 Opole – wejście od strony kampusu lub ulicy Oleskiej.