Rekrutacja na studia podyplomowe w roku akademickim 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Pedagogika specjalna w zakresie edukacji i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Szczegóły
Kod 2-SP-PSSA.3
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Społecznych
Forma studiów niestacjonarne
Poziom kształcenia podyplomowe
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Wymagany dokument
  • dyplom ukończenia studiów wyższych lub równoważny
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (25.06.2024 09:00 – 30.09.2024 23:59)

 Studia podyplomowe są skierowane do dwóch kategorii nauczycieli:

 - do osób, które posiadają kwalifikacje do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć, a nie posiadają uprawnień do pracy jako pedagog specjalny w żadnym z zakresów pedagogiki specjalnej,

- do osób, które posiadają przygotowanie w jednym z zakresów pedagogiki specjalnej a ich celem jest uzyskanie przygotowania w dodatkowym zakresie pedagogiki specjalnej, czyli w zakresie edukacji i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Informacje ogólne

Studia podyplomowe spełniają wymagania zawarte w Standardach kształcenia pedagogów specjalnych zawarte w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowujących do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2 sierpnia 2019 r., poz. 1450).

Studia podyplomowe trwają 3 semestry.

Czego uczy się na kierunku studiów podyplomowych - Pedagogika specjalna w zakresie edukacji i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu?

Pedagogika specjalna w zakresie edukacji i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Studia podyplomowe zapewnią wykształcenie kompetentnej kadry dysponującej niezbędną wiedzą oraz umiejętnościami w działalności edukacyjnej, opiekuńczo-wychowawczej, rewalidacyjnej, rehabilitacyjnej, terapeutycznej i korekcyjnej w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, zarówno w placówkach kształcenia specjalnego, jak również w placówkach kształcenia ogólnodostępnego.

Co można robić po tych studiach podyplomowych?

Po studiach podyplomowych można znaleźć zatrudnienie w obszarze pracy z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu na różnych etapach edukacyjnych, w tym między innymi w przedszkolach i szkołach podstawowych, gdzie niezbędny jest pedagog specjalny, który powinien być zatrudniony we wszystkich oddziałach, w których kształcą się uczniowie z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w celu wspierania nauczyciela realizującego proces dydaktyczno-wychowawczy w zakresie realizacji zadań o charakterze terapeutycznym, rewalidacyjnym, rehabilitacyjnym i innych zadań specjalistycznych. Poza tym można znaleźć zatrudnienie w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, rewalidacyjnych, a także placówkach prowadzonych przez organizacje pozarządowe, w których realizuje się zadania z zakresu opieki i wsparcia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich rodzin.

Dane adresowe

Kierownik studiów – dr hab. Irena Mudrecka – irena.mudrecka@uni.opole.pl

Obsługa administracyjna – ....

Wydział Nauk Społecznych

ul. Oleska 48, pokój 130

45-052 Opole 

 

 

Zasady kwalifikacji

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Nie jest przewidziany egzamin wstępny ani rozmowa kwalifikacyjna.