Rekrutacja na studia I stopnia, II stopnia i jednolite magisterskie

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Architektura krajobrazu, II stopień 1,5-roczne, stacjonarne

Szczegóły
Kod 6-KRK-AK-D15
Jednostka organizacyjna Wydział Przyrodniczo-Techniczny
Kierunek studiów Architektura krajobrazu
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia II stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 15
Czas trwania 1,5 roku
Adres komisji rekrutacyjnej Instytut Inżynierii Środowiska i Biotechnologii
ul. Kardynała B. Kominka 6a i 6
pok. 311, 217, 2.28
45-032 Opole
tel. 77 401 6047, 77 401 6050, 77 401 6080

sobieslawa.rozycka@uni.opole.pl
apospieszynska@uni.opole.pl
monika.janowska@uni.opole.pl
Cudzoziemcy:
45-054 Opole, ul. Grunwaldzka 31, pok. 1, 8, 9
Godziny otwarcia sekretariatu pn-pt 9.00-15.00
Adres WWW http://iisib.wpt.uni.opole.pl
Wymagany dokument
  • Wyższe inżynierskie
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Nadchodzące tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (23.12.2024 00:00 – 23.12.2024 00:01)

 RS Architektura Krajobrazu

Informacje ogólne

Studia na kierunku architektura krajobrazu II stopnia trwają 1,5 roku (3 semestry) i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Podstawowym celem programu kształcenia na kierunku Architektura Krajobrazu (II stopień) w Uniwersytecie Opolskim jest poszerzenie wiedzy, umiejętności i kompetencji nabytych w trakcie realizacji toku kształcenia na pierwszym inżynierskim stopniu kierunku Architektura Krajobrazu.

Czego się uczy na architekturze krajobrazu?

Student w toku studiów oprócz przedmiotów podstawowych (np. Kształtowanie obszarów chronionych, Badanie struktury i funkcjonowania krajobrazu itp.) oraz kierunkowych (np. Rekultywacja i zagospodarowanie terenów zdegradowanych, Rola i kształtowanie terenów zieleni i zadrzewień, Szkółkarstwo itp.) realizuje także przedmioty, które poszerzają jego wiedzę w innych obszarach np. Jak założyć własna firmę, czy wybierając dodatkowe przedmioty (zgodnie z własnymi zainteresowaniami) z puli kursów stałych lub ogólnouczelnianych.

W standardzie znajdują się przedmioty, które mają na celu rozwinięcie u studenta umiejętności prowadzenia badań naukowych (np. Badania naukowe pracowników jednostki)

 Architektura krajobrazu | Wydział Rolnictwa i Leśnictwa

Co można robić po tych studiach?

Przyszły architekt krajobrazu może znaleźć zatrudnienie na różnych stanowiskach w zależności od swoich preferencji zawodowych, umiejętności wykształconych na studiach i wrodzonych cech charakteru. Samodzielna praca projektowa to jeden z kierunków kariery przyszłych absolwentów Architektury Krajobrazu. Z powodzeniem mogą stać się oni również menadżerami biznesu architektoniczno-krajobrazowego w biurach  i firmach wykonawczych. Kolejne możliwości to zatrudnienie w sektorze publicznym na szczeblu samorządowym i państwowym, jednostkach gospodarczych, w szkolnictwie (po ukończeniu specjalności nauczycielskiej - zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela), a także w nauce, gdzie potrzeba badań środowiska przyrodniczego, jego przemian i jakości ekologicznej krajobrazu nie traci na aktualności

Dostępność infrastruktury dla osób z niepełnosprawnosciami

Kierunek w pełni dostępny dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz niepełnosprawnościami. Zajęcia nie wymagają od uczestnika długotrwałego wysiłku fizycznego. Nie wiążą się one z przebywaniem w specyficznych warunkach środowiska, takich jak: np. jaskinie, góry, lasy, głębokie wykopy, itp. Na wybranym kierunku nie przewiduje się licznych oraz długotrwałych wyjazdów poza obręb uczelni. Aby dotrzeć do sal laboratoryjnych oraz wykładowych nie ma konieczności pokonywania schodów. W każdym budynku jest winda, która dociera na wszystkie poziomy. Na piętrach CB umieszczone są powiększone łazienki dla osób z niepełnosprawnością, z dzwonkiem pozwalającym na wezwanie pomocy.

Podczas zajęć używa się odczynników chemicznych, materiału biologicznego oraz urządzeń właściwych dla danego przedmiotu, zgodnych z tematyką prowadzonych ćwiczeń.

Szczegółowe informacje

 Szczegółowe informacje o studiach na kierunku Architektura krajobrazu można uzyskać w pokoju nr 311, 217, 2.28

 w budynkach Collegium Biotechnologicum i Rolnik

 ul. Kardynała B. Kominka 6a i 6

 45-032 Opole

 tel. (77) 401 60 47, (77) 401 60 50, (77)401 60 80

 e-mail:

monika.janowska@uni.opole.pl

sobieslawa.rozycka@uni.opole.pl

apospieszynska@uni.opole.pl

Cudzoziemcy

Więcej informacji dla kandydatów zagranicznych i osób posiadających zzagraniczne dokumenty na stronie hello.uni.opole.pl

Pytania odnośnie rekrutacji cudzoziemców: hello@uni.opole.pl

tel. +48 77 452 7496,      +48 77 452 7292

Kandydaci zagraniczni dokumenty składają w International Students Office (również przesłanych pocztą)

adres: ul. Grunwaldzka 31, pok. 1, 8,9  45-054 m. Opole

 

 

 


Zasady kwalifikacji

Wymagania rekrutacyjne: konkurs dyplomów

 

Jednostka kwalifikacyjna Waga
Ocena z dyplomu studiów pierwszego stopnia 1

O przyjęcie mogą ubiegać się absolwenci kierunków studiów inżynierskich co najmniej pierwszego stopnia, dla których dyscypliną wiodącą jest:

  • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka;
  • rolnictwo i ogrodnictwo;
  • nauki o ziemi i środowisku;
  • nauki biologiczne.

 

Kandydaci, którzy ukończyli kierunki inne niż Architektura krajobrazu poddani zostaną ocenie predyspozycji plastycznych, która będzie dokonana w oparciu o 3 wykonane samodzielnie prace plastyczne o wymiarach minimum 50x70 cm (o tematyce natura, pejzaż, wnętrza parków i ogrodów): prace rysunkowe (ołówek lub kredka) i prace malarskie (akwarela).


Prace należy złożyć w formie elektronicznej (zdjęcie, skan) – plik w formacie JPG lub PNG w rozmiarze min. 2000 piks., max. 3000 piks. (wymiar dłuższego boku).
Dodatkowo należy dołączyć oświadczenie (również w formie elektronicznej) o samodzielnym wykonaniu przesłanych prac.

UWAGA: Prace wraz z wypełnionym oświadczeniem w formie elektronicznej należy zamieścić w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) przed zamknięciem rejestracji.